Kilka słów o państwowym egzaminie teoretycznym na prawo jazdy

Przystępując do egzaminu na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego musisz pamiętać o kilku rzeczach zanim rozwiążesz testy na prawo jazdy:

Na samym początku musi zostać sprawdzona tożsamość osoby egzaminowanej na podstawie aktualnego dokumentu (np. dowód osobisty). Po tej weryfikacji zostanie wskazane wylosowane przez system miejsce do egzaminowania (stanowisko komputerowe). Gdy zajmiesz miejsce przed komputerem, sprawdź czy dane wyświetlone na monitorze są zgodne z twoimi oraz czy nie ma błędów (np. w nazwisku). Jeśli zauważysz jakieś nieprawidłowości powiadom egzaminatora. Następnie zapoznaj się z instrukcją obsługi systemu do egzaminowania, w szczególności zwróć uwagę na: elementy systemu wyświetlane na ekranie monitora, sposoby udzielania odpowiedzi, sposoby uruchamiania zawartości plików multimedialnych.

Egzamin próbny przed egzaminem państwowym na prawo jazdy

Przed przystąpieniem do właściwej części egzaminu masz prawo przystąpić do egzaminu próbnego. Ma on na celu umożliwienie zapoznania się egzaminowanych z przebiegiem egzaminu, sposobami zaznaczania i anulowania (zmiany) odpowiedzi, uruchamiania multimediów. Ta część egzaminu nie wpływa na jego końcowy wynik.

Egzamin właściwy – egzamin państwowy

Udzielasz odpowiedzi zgodnie ze swoją wiedzą. Twoje odpowiedzi przełożą się na wynik egzaminu państwowego na prawo jazdy. Po zakończeniu tej części na ekranie monitora zostanie wyświetlony Twój wynik (w tym liczba zdobytych punktów). Teraz możesz sprawdzić błędne odpowiedzi, podobną możliwość masz na naszej stronie, gdy po zakończeniu próbnego testu składającego się z pytań egzaminacyjnych, możesz przejrzeć wszystkie odpowiedzi (możesz wybrać tutaj testy na prawo jazdy jakie chcesz rozwiązywać). Jednak na egzaminie do błędów mają dostęp jedynie osoby które nie zdały go, natomiast na naszej stronie każdy kto rozwiąże test, może przeglądać pytania egzaminacyjne na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *