Skąd się biorą pytania egzaminacyjne na prawo jazdy

Skąd się biorą pytania egzaminacyjne na prawo jazdy

W bazie pytań do egzaminu na prawo jazdy są zamieszczane tylko te, które przejdą specjalną drogę. Więc pojawia się pytanie skąd w nich tyle  błędów. Odpowiedź jest prosta – nie wiadomo. Dlatego koniecznie polecamy zapoznać się z wszystkimi dostępnymi pytaniami przed egzaminem, ponieważ sama wiedza i znajomość przepisów czy aktualnych wytycznych pierwszej pomocy nie wystarczy.

Według aktualnych przepisów dotyczących kierującymi pojazdami obowiązuje nadzór Ministra nad całą bazą pytań egzaminacyjnych stosowanych na egzaminie państwowym na prawo jazdy.

W celu dokonywania oceny aktualnej bazy pytań i każdego nowo dodanego pytania, 10 grudnia 2014 r. powołano specjalną komisję której celem jest sprawdzenie i weryfikacja poszczególnych pytań egzaminacyjnych, następnie ich rekomendacja do stosowania na egzaminie państwowym na prawo jazdy. Jak wiadomo ze strony ministerstwa, w skład komisji wchodzi 6 egzaminatorów, 6 instruktorów nauki jazdy, 3 instruktorów techniki jazdy, 5 ekspertów w zakresie prawa, 2 ekspertów w zakresie medycyny ratunkowej, 2 ekspertów z dziedziny psychologii, 3 ekspertów z dziedziny metodyki i dydaktyki, 3 ekspertów w zakresie języka polskiego, 1 tłumacz języka angielskiego, 1 tłumacz języka niemieckiego, 3 ekspertów w dziedzinie języka migowego. Mimo tak szerokiego grona specjalistów nie byli oni w stanie wyłapać wszystkich niepoprawnych pytań stosowanych na egzaminach do dziś. Ze względu na fakt, że nowa baza pytań została przekazana Wojewódzkim Ośrodkom Ruchu Drogowego i jest stosowana w trakcie teoretycznych egzaminów państwowych na prawo jazdy od 11 maja 2015 r.

Zapraszamy do korzystania z pełnej bazy egzaminacyjnej na prawo jazdy na naszej stronie w zakładce: testy na prawo jazdy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *